Ekonomi

İstihdam Olanağı Sunan “Perakende Genç Yetenek Programı”nın 2. Dönemi: Perakende Sektörüne İlgi Duyan Gençler Bu Programda Buluşuyor

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Boyner, ikinci dönemine giren “Perakende Genç Yetenek Programı” ile gençleri perakende bölümüne hazırlıyor.

 

Üniversite öğrencilerinin Türkiye’nin dört bir yanındaki Boyner mağazalarında perakende şubesini deneyimleme fırsatı buldukları programda; Öğrencilerin program kapsamında aldıkları derslere Boyner uzmanlarının katılımı sağlanarak kurumsal gelişimleri desteklenmekte ve programı başarı ile tamamlayan öğrencilere mezuniyet sonrası istihdam olanağı sağlanmaktadır.

Perakende sektörünün değerli istihdam markalarından Boyner ile Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) 2022 yılında iş birliğine imza attı. Perakende Genç Yetenek Programı uygulamıştı. Marka ve fakülte ikinci yılında yine üniversite öğrencilerinin perakende sektörünü ve kurumsal hayatı deneyimleyebilecekleri bir yere geldi.

Yaz dönemi boyunca Boyner mağazalarında staj imkanı sunan program kapsamında Anadolu Üniversitesi İİBF öğrencilerine birçok farklı bölümde deneyim fırsatı sunulmaktadır. Boyner mağazalarındaki satış, muhasebe, operasyon ve lojistik birimlerini tanıyan, kurumsal hayatı üniversite öğrencisi olarak deneyimleyen öğrenciler, farklı departmanların iş dinamiklerine ortak olabiliyor.

Perakende Genç Yetenek Programı kapsamında öğrenciler, 3. sınıf yaz stajının ardından 4. sınıfın güz ve bahar yarıyıllarında aldıkları mesleki seçmeli derslerde Boyner yöneticileri tarafından verilen 5 farklı eğitime katıldılar. Öğrenciler mezun olduktan sonra talepleri doğrultusunda Boyner mağazalarında ilk kademe yöneticilik basamağı olan “yetkili” pozisyonunda istihdam edilme şansı yakalıyor.

Üniversite Öğrencileri Perakende Sektörü Deneyimlerini Eğitimlerle Güçlendiriyor

2022 yılında başlayan Perakende Genç Yetenek Programı’nın ilk yılında yaz dönemi stajını başarıyla tamamladı. 23 öğrenci4. sınıfta Boyner Perakende Akademi liderliğinde ilgili departman yöneticilerinden görsel sunum, e-ticaret ve lojistik yönetimi, perakende matematiği, kurumsal prestij, perakendede müşteri yönetimiprogramı başarı ile tamamlayan 7 öğrencinin Boyner mağazalarında yönetimin ilk kademesi olan “yetkili” pozisyonunda istihdam edilmesi gibi eğitimler alma fırsatı buldu.

Perakende şubeye nitelikli iş gücü kazandırmak amacıyla Boyner ve Anadolu Üniversitesi İİBF’nin katılımıyla hayata geçirilen projeye yeni dönemde 3. yılına devam eden öğrencilerin başvuruları alınmaya başlandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu