Ekonomi

İçim Süt, III. Ulusal Süt Kongresi’nin Ana Destekçisi Oldu

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü ve  III. İçim Süt, Ulusal Süt Kongresi’ne – (USKO 2023) ana sponsor olarak destek vermektedir. 5-6 Ekim 2023 tarihlerinde Ankara Cer Modern’de gerçekleştirilecek olan kongrenin ana teması ‘Sürdürülebilirlik Açısından Süt Endüstrisinin Geleceği’ olarak belirlendi.

Türkiye genelinde 6 üretim tesisi ile kendi bölümünde en çok süt ve süt ürünleri üreten şirket olan İçim Süt, III. Ulusal Süt Kongresi’nin ana destekçisi oldu. Bu yıl 5-6 Ekim tarihleri ​​arasında Ankara Cer Modern’de gerçekleştirilecek olan kongrenin, akademi ile süt endüstrisi arasında bir köprü görevi görmesi ve sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirmesi amaçlanıyor. Kongrenin bu yılki ana teması ‘Sürdürülebilirlik Açısından Süt Endüstrisinin Geleceği’ idi.

Süt endüstrisinin uluslararası rekabette var olabilmesi için bilim ve teknolojiye dayalı büyüme stratejilerinin tartışılacağı kongrede, karbon/su ayak izini azaltmak için sürdürülebilir yüksek katma değerli eserler ve yenilikçi gıda işleme teknolojilerinin geliştirilmesi ele alınacak. . kongre kapsamında yapılacak Sürdürülebilirlik Liderleri‘ seansta, oturumda, toplantıda İçim Süt CEO’su Ali Sözenda dahil edilecektir.

Sektör liderlerinin ortaya çıkacağı kongrenin branşın gelişimine destek olacak açılımları beraberinde getireceğine inandığını belirten Prof. İçim Süt CEO’su Ali Sözen, “ S Süt üretiminin sürekliliği ve dolayısıyla sektörün sürdürülebilirliği için ekonomik, sosyal ve çevresel etkiler büyük önem taşımaktadır. Ayrıca teknolojik yatırımlar ve araştırma-geliştirme çalışmaları bölümün gelişmesinde çok değerli bir etkiye sahiptir. 3. Ulusal Süt Kongresi; Sektörel deneyimlerin, bilgi ve sektöre yön verecek fikirlerin paylaşılması açısından son derece değerli bir platform olduğunu düşünüyorum. dedi. III. Ulusal Süt Kongresi’nin ana destekçisi olmaktan mutluluk duyduklarını vurgulayan, Ali Sözen, “ Bu vesileyle sektörümüzün ve tüketicilerimizin Dünya Süt Günü’nü kutlarım.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu